Založ si blog

Ženy chcú zlých chlapov

Popísať ideálneho muža sa nedá. To je jasné. Pretože každá žena chce niekoho iného. Jedna dlhovlasého, jedna prísne krátkovlasého, jedna elegantne oblečeného biznismena, iná takého, čo svoj nespútaný život dáva najavo na sebe iba ledabolo nahádzanými vecami, no i tak pôsobiacimi akosi upravene a štýlovo. Lenže každá, skutočne každá by chcela muža, ktorého jednoducho „skrotí“.

A tam spočíva i celý problém dobrých chlapcov. Tam sú korene onoho povestného a nelichotivého ženského povzdychu – všetci chlapi sú svine.

Dobrí chlapci totiž existujú. Zámerne používam slovo chlapci, pretože väčšina z nich existuje skutočne iba do istého veku. Ani oni totiž nedokážu na svoju vyvolenú čakať večne a aj oni si po čase všimnú, ako to na svete chodí. Darmo tí chalani žijú v predstave, že raz stretnú peknú, milú, sympatickú, všetkým sa páčiacu a ešte aj dobrú dievčinu, ktorá ich bude chcieť, keď všetky pekné a dobré skončia v partiách chalanov túlajúcich sa bezcieľne mestom (pokiaľ teda za cieľ nepovažujeme najbližšiu večierku s predajom alkoholu). Dobrí chalani, tí, ktorí nekladú posedenia s kamarátmi nad stretnutie s láskou, tí, ktorých netreba zháňať celý týždeň, len aby ste sa im vôbec dovolali, tí, ktorí majú na vaše podivné dievčenské problémy čas aj o druhej v noci a v prípade potreby by oľutovali rodinné oslavy, účasť na akomkoľvek športovom podujatí či festivale, na ktorý čakali celý rok, kvôli vašej potrebe byť s ním, sú totiž častokrát mimo zorného poľa dievčat. Nevyžarujú auru typu „skroť si ma!“, a tak si dievčatá vravia, že tento ich predsa len počká a ak sa minú tí zlí, ktorých krotiť treba, raz sa k nemu vrátia. Ibaže, smola! Lebo aj medvedíkovia (medvedíkovia v najlepšom zmysle slova) sa tiež jedného dňa nahnevajú na celý svet a povedia si dosť. Stanú sa takými istými ako zvyšok mužskej populácie a začnú si zakladať predovšetkým na svojom vlastnom živote a vlastných potrebách. A ani sa im v konečnom dôsledku niet čo čudovať…

V dievčatách a ženách je to jednoducho zle zakódované. Hoci sa vraví, že loviť potrebujú muži, obávam sa, že v tomto smere to platí aj pre ženy. Ony chcú totiž chlapca či muža, ktorý je nepolapiteľný, vzdialený, žiadaný, uchvátený svojimi záľubami, obľúbený svojimi kamarátmi, pohltený vášňou pre prácu (z čoho vyplýva aj zreteľná šanca, že zarába alebo raz bude zarábať celkom slušnú sumu), muža, ktorý žije svoj divoký a nespútaný život, a do ktorého mu ona – žena – raz vpadne a celý mu ho zmení. Od základov. Prosto, skrotí ho.

Ibaže títo muži sú neskrotiteľní. Akokoľvek je pekná predstava, že sa vám to podarí, akokoľvek jej realizáciu viete dokladovať ľudovými rozprávkami, akokoľvek veľmi by ste to chceli, nejde to. Muž s tým všetkým, s čím ste si ho pôvodne vybrali a s čím všetkým ho vo vzťahu nenávidíte, zostane presne takým istým, akým bol. Zbytočne mu budete vysvetľovať, že teraz je dôležitá dovolenka s vami a nie pravidelný rafting s kamarátmi, zbytočne budete chystať sviečky k romantickej večeri, keď on sa zabudne pred polnocou v práci, zbytočne budete spomínať dobrý film v kine, ak sa práve koná významný zápas, ktorý musia s partiou náležite zapiť. Smola, chceli ste takého, akého máte, len teda, neskrotili ste ho, lebo to sa nedá.

A potom, ak vám napadne vrátiť sa k vášmu macíkovi, k tomu, ktorý vám kedysi písal pravidelne správy a mal na vás čas, hoci vy ste si skôr želali presný opak, utrpíte ťažké sklamanie, lebo macík je už buď zadaný, alebo ešte pravdepodobnejšie, žije podobný život ako váš súčasný.

V istom veku je už celkom daromné dobrých mužov hľadať (aj keď, výnimky stále existujú), no ak máte dcéru alebo kohokoľvek vo veku, ak sa dá v jej zmýšľaní spraviť ešte náprava, aspoň sa o to pokúste. Napríklad iba tým, že jej po každej rozprávke alebo romantickom filme poviete, že tak to v živote nechodí, že jej po každom povzdychu nad plagátom vyšportovaného divocha pripomeniete vyššie uvedenú realitu. Možno postačí, ak jej odporučíte nahliadnuť do manželských vzťahov vo vašom okolí. Šanca, že svoj náhľad zmení a konečne odpíše „pôjdem s tebou von“ tomu, čo mu dosiaľ nevenovala pozornosť, je síce malá, ale je. A za pokus to stojí.

Neviem, ako to chodí v prírode a či tieto loviace praktiky skrátka k životu patria, no tých, čo by môj článok považovali za zúfalý výkrik nad manželom, ktorého som už zopár dní nevidela kvôli adrenalínovým atrakciám s kamarátmi či vysoko nasadenému pracovnému tempu, musím sklamať. Môj manžel patrí do skupiny macíkov, ktorých som našťastie odchytila v správnom čase. O tých iných mužoch viem hlavne preto, že rada počúvam druhých ľudí a rada hľadám dôvody možnosti nápravy ich problémov. (A pretože myšlienky v mojej hlave neviem jednoducho vypnúť. :))

„Seriálová“ reklama

19.07.2013

Mám rada inovatívne nápady. Mala som rada aj Búrlivé víno. Áno, používam minulý čas, pretože sa mi páčila iba prvá séria, ktorá mala zostať jedinou. Mal to byť seriál v duchu telenovely viac »

Možno by pomohlo zaviesť nám cenzúru. . .

02.12.2012

...cenzúru na reklamy, cenzúru na zahraničné filmy, o zahraničných televíznych programoch ani nehovoriac. Skrátka, zaviesť cenzúru na všetko, čo nám pripomína, že by sme niečo naviac mohli viac »

O francúzskej a izraelskej minerálke. . .

03.10.2012

Chcela som si v práci kúpiť minerálku. V našom bufete. Chcela som si kúpiť slovenskú minerálku, keďže si o slovenských minerálkach naozaj myslím, že sú kvalitné Pani v bufete sa na mňa viac »

obchod, potraviny, vajcia

Inflácia v októbri spomalila tempo na 2,5 percenta

14.11.2018 11:28

Inflácia meraná národným indexom spotrebiteľských cien dosiahla v októbri 2,5 %, kým v septembri ceny rástli o 2,7 %.

väzenie

Bývalého príslušníka SIS Ľuboša Kosíka prepustili z väzenia v Mali

14.11.2018 11:19

Tvrdí, že je ochotný svedčiť o únose Kováča mladšieho, ak mu štát zaručí bezpečnosť.

medvedica, otlačok laby

V trenčianskom lesoparku sa prechádzala medvedica. Pozrite si video

14.11.2018 11:00

Medvedica s dvoma medvieďatami sa mala v pondelok večer pohybovať v lesoparku Brezina, ktorý sa nachádza priamo v srdci Trenčína.

andrej babiš

Babiš dôvod na odstúpenie nevidí

14.11.2018 10:54

Babiš v utorok povedal, že jeho syn je psychicky chorý a z Česka odišiel dobrovoľne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 186495x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy