Založ si blog

5 viet, ktoré mužom radšej nehovorte…

Samozrejme, môže sa zdať, že okruh „dovolených“ tém je individuálny, ale verte či nie, existuje istý zoznam viet, ktoré by ste vášmu drahému, či vám už ide o krátkodobý alebo dlhodobý vzťah, radšej hovoriť nemali.
1. Dnes sa mi snívalo… Sny si nechajte samy pre seba. Alebo navštívte vykladača snov, po prípade zoberte do rúk telefón a zavolajte mame či kamarátke. Muži vonkoncom neznášajú rozsiahle prepletené príbehy, ktoré sa vlastne nikdy nestali. „A potom si tam prišiel ty, ale teda to si nebol ty…“ No, uznajte, kto má náladu vŕtať sa v tom! Môj dedko hovorieval: „Sen a bdzina (rozumej prd) sebe rodzina.“ Každý vedel, že s nočnými fiktívnymi zážitkami u neho nepochodí. Vedzte to i vy a radšej vášho miláčika neprovokujte!
2. Ja som taká sprostá… Je jedno, či ste rozliali mlieko, či ste šéfovi nechtiac poslali mail pre kamarátku, alebo ste manželovi nechtiac spálili košeľu. Nikdy, skutočne nikdy nehovorte, že ste sprostá/hlúpa/nešikovná a pod. Jednak, muž vás dlho o opaku presviedčať nebude a jednak, po istom čase si túto zázračnú formulku osvojí aj on. Veď keď si tento fakt myslíte o sebe vy sama, prečo by vám ho nemohol pripomenúť aj on? „Ty si taká sprostá!“ Chcete to naozaj počúvať?
3. Čo budeme variť? Moja mama s touto otázkou u otca nikdy nepochodila. A to je otec typ muža, ktorý dokáže stáť v rade bez slova aj celé hodiny, chodieva so zoznamom vecí na papieri do hypermarketu a vie variť. Lenže ani raz sa mame nepodarilo dostať z neho informáciu o tom, čo má pripraviť na obed. Vymýšľali sme to vždy my dve spolu. Ak nemáte dcéru alebo iného člena ženského pohlavia v rodine, kliknite si radšej na internet. Je to rýchlejšie, efektívnejšie a oberá to menej o náladu. Internet vám aspoň neodvrkne: „Mne je to jedno. Čo chceš.“
4. Zlomil sa mi necht a pustilo sa mi očko… Sú to malé katastrofy. Ja vám to verím. Ibaže ten, o ktorom si myslíte, že by si to mal vypočuť, naozaj nevie závažnosť tohto javu oceniť. Keby vám padol Windows alebo sa vám pokazila prevodovka, pokojne mu to naservírujte hneď pri dverách, ale s nechtami, rozštiepenými vlasmi, pribúdajúcimi vráskami, zlomenými podpätkami a kopou podobných detailov za ním nechoďte. Samozrejme, pokiaľ nepracuje ako manikér alebo opravár odevov či obuvi.
5. Tá Karolína z personálneho si začala s Ferom. Hm, môže to byť akýkoľvek variant podobného príbehu. Ak sa vás manžel či priateľ opýta, ako bolo v práci, tešte sa, že máte pri sebe človeka, ktorý sa to vôbec pýta, uvedomte si však, že ak budete na jeho otázku pravidelne odpovedať ľúbostnými, intrigánskymi či klebetnými „story“, túto otázku vám o chvíľu z princípu nepoloží. Muži nepovažujú tieto skutočnosti za podstatné, navyše z hĺbky duše neznášajú ženské ohováranie a ješitnosť. (Oni si totiž vôbec neuvedomujú, že tiež sú klebetní a ješitní. A ak si to aj pripustia, vidia v tom úplne iný rozmer.) Príďte preto domov radšej neskôr a preberte všetky naliehavé aktuálnosti na káve s kamarátkou, vypíšte sa do denníka, choďte na box alebo napíšte knihu. Mužovi bude všetko sympatickejšie ako veta: „Dnes sme celý deň v práci rozoberali, či má Eva nového chlapa…“
Ak však máte iný zámer a chcete manžela/priateľa nadobro vylákať z domu, používajte pravidelne všetky spomínané „zbrane“ a k poslednému bodu doložte ešte s očami plnými obdivu: „A vieš akého pekného?“ Ak neuspejete na prvýkrát, nevadí, vytrvajte a skúšajte – po niekoľkých mesiacoch si s veľkou pravdepodobnosťou bude baliť kufre. (Alebo vy?) No je mi jasné, to predsa nechcete. 🙂

“Seriálová” reklama

19.07.2013

Mám rada inovatívne nápady. Mala som rada aj Búrlivé víno. Áno, používam minulý čas, pretože sa mi páčila iba prvá séria, ktorá mala zostať jedinou. Mal to byť seriál v duchu telenovely viac »

Možno by pomohlo zaviesť nám cenzúru. . .

02.12.2012

...cenzúru na reklamy, cenzúru na zahraničné filmy, o zahraničných televíznych programoch ani nehovoriac. Skrátka, zaviesť cenzúru na všetko, čo nám pripomína, že by sme niečo naviac mohli viac »

O francúzskej a izraelskej minerálke. . .

03.10.2012

Chcela som si v práci kúpiť minerálku. V našom bufete. Chcela som si kúpiť slovenskú minerálku, keďže si o slovenských minerálkach naozaj myslím, že sú kvalitné Pani v bufete sa na mňa viac »

Euro, peniaze, graf, ekonomika

Index rozpadu eurozóny stúpol na 25,2 percenta

28.02.2017 10:57

Zhruba štvrtina investorov predpokladá, že eurozónu v najbližších mesiacoch opustí minimálne jedna členská krajina.

Marián Šóth, Asociácia súkromných lekárov

ASL: Ozdravný plán VšZP prenesie riziko na občanov

28.02.2017 10:36

Asociácia súkromných lekárov (ASL) SR nikde nenašla objektívne zdôvodnenie návrhov ozdravného plánu, respektíve na základe čoho konkrétne návrhy vznikli.

Nicola Sturgeonová

Sturgeonová: Za druhé škótske referendum bude zodpovedná Mayová

28.02.2017 10:27

Škótska premiérka Nicole Sturgeonová povedala, že ak dôjde k druhému referendu o nezávislosti Škótska, bude za to zodpovedná premiérka Theresa Mayová.

polícia, Berlín, razia, radikál, islamisti, Nemecko

Nemecká polícia vykonáva v Berlíne raziu proti islamistom

28.02.2017 10:17

V Berlíne je od dnešného rána rušno. Tamojšia polícia vykonáva raziu proti radikálnym islamistom. Prehľadáva predovšetkým miesta spojené s činnosťou mešity vo štvrti Moabit.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 163188x
Priemerná čítanosť článkov: 1920x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy