Založ si blog

5 viet, ktoré mužom radšej nehovorte…

Samozrejme, môže sa zdať, že okruh „dovolených“ tém je individuálny, ale verte či nie, existuje istý zoznam viet, ktoré by ste vášmu drahému, či vám už ide o krátkodobý alebo dlhodobý vzťah, radšej hovoriť nemali.
1. Dnes sa mi snívalo… Sny si nechajte samy pre seba. Alebo navštívte vykladača snov, po prípade zoberte do rúk telefón a zavolajte mame či kamarátke. Muži vonkoncom neznášajú rozsiahle prepletené príbehy, ktoré sa vlastne nikdy nestali. „A potom si tam prišiel ty, ale teda to si nebol ty…“ No, uznajte, kto má náladu vŕtať sa v tom! Môj dedko hovorieval: „Sen a bdzina (rozumej prd) sebe rodzina.“ Každý vedel, že s nočnými fiktívnymi zážitkami u neho nepochodí. Vedzte to i vy a radšej vášho miláčika neprovokujte!
2. Ja som taká sprostá… Je jedno, či ste rozliali mlieko, či ste šéfovi nechtiac poslali mail pre kamarátku, alebo ste manželovi nechtiac spálili košeľu. Nikdy, skutočne nikdy nehovorte, že ste sprostá/hlúpa/nešikovná a pod. Jednak, muž vás dlho o opaku presviedčať nebude a jednak, po istom čase si túto zázračnú formulku osvojí aj on. Veď keď si tento fakt myslíte o sebe vy sama, prečo by vám ho nemohol pripomenúť aj on? „Ty si taká sprostá!“ Chcete to naozaj počúvať?
3. Čo budeme variť? Moja mama s touto otázkou u otca nikdy nepochodila. A to je otec typ muža, ktorý dokáže stáť v rade bez slova aj celé hodiny, chodieva so zoznamom vecí na papieri do hypermarketu a vie variť. Lenže ani raz sa mame nepodarilo dostať z neho informáciu o tom, čo má pripraviť na obed. Vymýšľali sme to vždy my dve spolu. Ak nemáte dcéru alebo iného člena ženského pohlavia v rodine, kliknite si radšej na internet. Je to rýchlejšie, efektívnejšie a oberá to menej o náladu. Internet vám aspoň neodvrkne: „Mne je to jedno. Čo chceš.“
4. Zlomil sa mi necht a pustilo sa mi očko… Sú to malé katastrofy. Ja vám to verím. Ibaže ten, o ktorom si myslíte, že by si to mal vypočuť, naozaj nevie závažnosť tohto javu oceniť. Keby vám padol Windows alebo sa vám pokazila prevodovka, pokojne mu to naservírujte hneď pri dverách, ale s nechtami, rozštiepenými vlasmi, pribúdajúcimi vráskami, zlomenými podpätkami a kopou podobných detailov za ním nechoďte. Samozrejme, pokiaľ nepracuje ako manikér alebo opravár odevov či obuvi.
5. Tá Karolína z personálneho si začala s Ferom. Hm, môže to byť akýkoľvek variant podobného príbehu. Ak sa vás manžel či priateľ opýta, ako bolo v práci, tešte sa, že máte pri sebe človeka, ktorý sa to vôbec pýta, uvedomte si však, že ak budete na jeho otázku pravidelne odpovedať ľúbostnými, intrigánskymi či klebetnými „story“, túto otázku vám o chvíľu z princípu nepoloží. Muži nepovažujú tieto skutočnosti za podstatné, navyše z hĺbky duše neznášajú ženské ohováranie a ješitnosť. (Oni si totiž vôbec neuvedomujú, že tiež sú klebetní a ješitní. A ak si to aj pripustia, vidia v tom úplne iný rozmer.) Príďte preto domov radšej neskôr a preberte všetky naliehavé aktuálnosti na káve s kamarátkou, vypíšte sa do denníka, choďte na box alebo napíšte knihu. Mužovi bude všetko sympatickejšie ako veta: „Dnes sme celý deň v práci rozoberali, či má Eva nového chlapa…“
Ak však máte iný zámer a chcete manžela/priateľa nadobro vylákať z domu, používajte pravidelne všetky spomínané „zbrane“ a k poslednému bodu doložte ešte s očami plnými obdivu: „A vieš akého pekného?“ Ak neuspejete na prvýkrát, nevadí, vytrvajte a skúšajte – po niekoľkých mesiacoch si s veľkou pravdepodobnosťou bude baliť kufre. (Alebo vy?) No je mi jasné, to predsa nechcete. 🙂

„Seriálová“ reklama

19.07.2013

Mám rada inovatívne nápady. Mala som rada aj Búrlivé víno. Áno, používam minulý čas, pretože sa mi páčila iba prvá séria, ktorá mala zostať jedinou. Mal to byť seriál v duchu telenovely viac »

Možno by pomohlo zaviesť nám cenzúru. . .

02.12.2012

...cenzúru na reklamy, cenzúru na zahraničné filmy, o zahraničných televíznych programoch ani nehovoriac. Skrátka, zaviesť cenzúru na všetko, čo nám pripomína, že by sme niečo naviac mohli viac »

O francúzskej a izraelskej minerálke. . .

03.10.2012

Chcela som si v práci kúpiť minerálku. V našom bufete. Chcela som si kúpiť slovenskú minerálku, keďže si o slovenských minerálkach naozaj myslím, že sú kvalitné Pani v bufete sa na mňa viac »

migrant, migranti, utecenec, dieta, matka

Expert: Migrantské centrá mimo EÚ budú mať slabé výsledky

21.06.2018 14:00

Európska únia bude terčom vydierania, bezpečnostná situácia bude zložitá a existujú obavy z hľadiska medzinárodného práva. To si myslítaliansky analytik Lorenzo Nannetti.

migranti, taliansko

Slovensko aj EÚ vyskúšajú migračné centrá

21.06.2018 14:00

Európa sa opäť raz pokúsi pohnúť s problémom migrácie, hoci si s ním nevie rady už od roku 2015, keď zažila najväčšiu utečeneckú vlnu.

sýria

Sýrske vládne sily ostreľovali pozície povstalcov na juhu krajiny

21.06.2018 13:53

Ide o novú vlnu násilia, ktoré ďalej marí medzinárodnú dohodu o deeskalácii napätia podporovanú aj Spojenými štátmi.

Angela Merkelová Abdulláh II. Jordánsko

Merkelová cestuje po Jordánsku a Libanone - krajinách pod náporom utečencov

21.06.2018 13:42

Do jordánskeho hlavného mesta Ammán pricestovala práve v období, keď sú migračná a azylová politika predmetom sporu otriasajúceho jej spolkovou vládou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 180198x
Priemerná čítanosť článkov: 2120x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy